Praca w chmurze to obecnie standard

Dell Technologies wprowadza kolejne innowacje i rozwiązania dla klientów, pewnie wkraczając w erę chmur obliczeniowych. Dzięki nowym projektom partnerstwa z Google Cloud i możliwościom platformy chmurowej Dell Technologies Cloud Platform firma dąży do ujednolicenia jakości działania aplikacji we wszystkich produktach i rozwiązaniach. Innowacyjność w dziedzinie chmur obliczeniowych dotknęła też technologii Edge Computing za sprawą SD-WAN.

Rozwiązanie Dell EMC SD-WAN oparte na technologii VMware dostarcza zestaw definiowanych programowo narzędzi, które mogą zwiększyć wydajność aplikacji i zapewnić wysoką jakość usług w zastosowaniach krytycznych, takich jak transmisja głosu, telekonferencje czy VDI. Dzięki centralnemu systemowi zarządzania opartemu na chmurze, chmurowej sieci wirtualnych bram i instalacji bezobsługowych rozwiązanie SD-WAN pozwala na tworzenie zmodernizowanych i gotowych do użycia sieci oraz dopełnia technologię WAN celem sprostania wymaganiom dzisiejszych aplikacji chmurowych.

Pewne wsparcie dla trybu pracy zdalnej

W firmach, w których krytyczni pracownicy coraz częściej zdalnie wykonują prace tradycyjnie wykonywane w biurze, SD-WAN dostarcza wysoką jakość usług celem zapewnienia ciągłości pracy aplikacji biznesowych na łączach, które w tym samym czasie przetwarzają ruch sieciowy strumieniowania wideo, mediów społecznościowych i innych domowych usług.

Rozwiązanie SD-WAN oparte na technologii VMware modernizuje sieć poprzez:

  • prostotę i elastyczność – urządzenia i oprogramowanie tworzą jedno kompleksowe rozwiązanie, oszczędzając Twój czas i umożliwiając błyskawiczne wdrożenie SD-WAN;
  • wysoką wydajność i niskie koszty – zwiększ wydajność aplikacji dzięki definiowanym programowo funkcjom i chmurowemu systemowi zarządzania oraz zmniejsz koszty sieci WAN o nawet 75%*;
  • skalowalność i niezawodność – w realizacji projektów transformacji na dużą skalę możesz liczyć na wsparcie, usługi i globalny łańcuch dostaw klasy Enterprise u jednego dostawcy – Dell Technologies.

VMware kontynuuje wdrażanie SD-WAN, dodając bezkonkurencyjny zestaw funkcji wirtualizacji do już i tak imponującego zbioru definiowanych programowo innowacji. Nic więc dziwnego, że firma dwa razy z rzędu otrzymała miano lidera w corocznym rankingu Magic Quadrant for Edge Infrastructure Gartnera**.

Prostota zarządzania

Dzięki pełnemu wsparciu globalnego łańcucha dostaw oraz usługom ProSupport i PreDeploy firmy Dell wdrażanie i wykorzystywanie rozwiązania SD-WAN jest łatwe i obarczone niskim ryzykiem bez względu na stopień złożoności czy położenie sieci.

Dzięki centralnemu systemowi zarządzania inżynierowie sieci mogą uzyskać zdalny dostęp do sprzętu i przeprowadzić całą konfigurację. Żadnych lotów, wyjazdów, śledzenia numerów seryjnych czy ryzykownego wgrywania wrażliwych danych sieci na urządzenia. Wdrażanie rozwiązania Dell EMC SD-WAN opartego na technologii VMware jest łatwe, szybkie i bezpieczne.

Chcesz wiedzieć więcej na temat produktów Dell EMC

Zapraszam do kontaktu

Agata Kubiesa-Krzosa
Dell EMC product manager

+48 669 206 406
agata.kubiesa-krzosa@s4e.pl

Jestem również aktywna na Linkedin

Tekst został opracowany w oparciu o materiał Dell Technologies
Autor: Drew Schulke • 20 maja 2020 r.

*75% redukcja kosztów na podstawie wewnętrznych wyliczeń VMware w przypadku prywatnej sieci MPLS kosztującej 1800 USD miesięcznie przekształconej w podwójną sieć szerokopasmową SD-WAN kosztującą ok. 200 USD miesięcznie. Rzeczywiste oszczędności będą zależeć od danej konfiguracji i opłat za usługi dostępu do szerokopasmowego Internetu.

**Gartner, Magic Quadrant for WAN Edge Infrastructure, 26 listopada 2019 r., Jonathan Forest, Mike Toussaint, Neil Rickard. Firma Gartner nie poleca żadnego dostawcy, produktu ani usługi przedstawionej w swoich publikacjach badawczych, ani nie sugeruje użytkownikom technologii wyboru jedynie dostawców osiągających najlepsze wyniki lub inne wyróżnienia. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie jej zespołów badawczych i nie powinny być rozumiane jako stwierdzenia faktów. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, w odniesieniu do prowadzonych badań, w tym jakichkolwiek gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.