| Aktywna archiwizacja -
15988
single,single-post,postid-15988,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive

Aktywna archiwizacja

Aktywna archiwizacja

Codzienny przyrost danych przechowywanych w postaci elektronicznej pociąga za sobą konieczność  systematycznej rozbudowy zasobów pamięci masowych, powiększenia okna backupu i wzrostu nakładów związanych z zarządzaniem środowiskiem.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że ogromna ilość danych raz zapisanych, jest używana tylko sporadycznie lub wcale. Tego typu obiekty określamy mianem obiektów stałej treści – fixed kontent. Świetnym przykładem są tu maile, dokumenty transakcyjne, e-faktury, obrazy medyczne, nagarnia call center, pliki multimedialne. Z perspektywy firmy czy instytucji konieczność przechowywania i dostępu do danych jest konieczna, ze względów choćby prawnych. Zwykle czas przechowywania tego typu informacji odmierza się nie tylko w miesiącach, ale w latach, co sprawia, że drogie, wydajne zasoby dyskowe nie są opłacalnym repozytorium dla nich.

Archiwizacja zasobów stałej treści stawia przed działami IT nowe wyzwania. Musi gwarantować długoterminowe bezpieczne składowanie, gwarancję autentyczności  i szybki dostęp do obiektów. Bardzo ważnym elementem jest również otwartość technologii i prostota obsługi, które pozwolą na sprawne działanie procesu przez kolejne dziesięciolecia niezależnie od zmian pozostałych elementów środowiska IT.
Tradycyjna archiwizacja na zasobach taśmowych niesie  za sobą korzyści związane ze współczynnikiem ceny do pojemności. Kluczową w wielu sytuacjach wadą jest natomiast czas dostępu do obiektu.

Dla tego typu środowisk dedykowane są specjalne rozwiązania dyskowe, stanowiące tak zwane aktywne archiwum i gwarantujące autentyczność zapisywanych obiektów. W ofercie EMC znajduje się pierwsze na rynku rozwiązanie tej klasy – EMC Centera.

Zastosowanie w środowisku IT aktywnego archiwum pozwala na uzyskanie bezpiecznego, przejrzystego i zgodnego z ustalonymi zasadami systemu składowania danych stałej treści, który jednocześnie umożliwia natychmiastowy dostęp do nich. Lepsze wykorzystanie zasobów produkcyjnych, zautomatyzowanie procesu archiwizacji oraz wieloletnie przeznaczenie rozwiązania sprawiają, że wskaźnik zwrotu z inwestycji jest korzystny.

‹ Powrót
Tags:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.