| Dlaczego warto używać macierzy dyskowych -
15995
single,single-post,postid-15995,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive

Dlaczego warto używać macierzy dyskowych

Dlaczego warto używać macierzy dyskowych

Czy posiadasz  rozbudowane środowisko IT, z dużą liczbą serwerów, zróżnicowanymi rodzajami i poziomami usług, zmiennymi wymaganiami co do wydajności? Taka infrastruktura, bez centralnej pamięci masowej to trudne i wymagające środowisko szczególnie pod kątem bezpieczeństwa i zarządzania.

Wykorzystanie macierzy dyskowej w takich środowiskach staje się prędzej czy później koniecznością, a im wcześniej taka decyzja zostanie podjęta tym łatwiej będzie zaplanować i rozbudowywać infrastrukturę.

 Macierz dyskowa nie jest jednak produktem tylko dla dużych przedsiębiorstw. W zależności od potrzeb udostępnienia zasobów pamięci masowej dla jednego tylko serwera może okazać się najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedniego poziomu wydajności i bezpieczeństwa.

 Najważniejsze korzyści jakie niesie ze sobą zastosowanie macierzy dyskowych to:

 Konsolidacja zasobów

Wykorzystanie przestrzeni dyskowej w systemach macierzowych dochodzi do 80% w porównaniu z ok. 50% w przypadku pojemności rozproszonych. Ponadto rozwiązania macierzowe coraz częściej pozwalają na wieloprotokołowy dostęp do danych co czyni z nich wielowarstwowy system składowania w jednej obudowie.

 Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i wysoką dostępność danych w macierzach dyskowych zapewnia między innymi ochrona za pomocą algorytmu RAID, nadmiarowość istotnych komponentów, funkcjonalność tworzenia lokalnych kopii zapasowych, detekcja/korekta błędów i zdalny monitoring.

Wydajność

Macierz dyskowa pozwala na odciążenie procesora serwera, co przekłada się na przyspieszenie operacji zapisu/odczytu i udostępniania danych. Odpowiedni dobór dysków i grupy RAID, oraz możliwość logicznego połączenia wielu dysków pozwalają trafnie adresować wymagania związane z wydajnością.

Prostota zarządzania

Administracja posiadanymi zasobami z poziomu jednej konsoli upraszcza zarządzanie. Integracja  danych pozwala na przejrzyste, dalekosiężne planowanie. Ewentualne zmiany czy rozbudowy środowiska mogą być wykonane w sposób transparenty dla reszty systemu, bez konieczności przerywania pracy serwerów.

Szeroka oferta pamięci masowych renomowanej firmy EMC (CLARiiON, Celerra, Symmetrix), począwszy od najprostszych, skończywszy na najbardziej zaawansowanych i rozbudowywalnych modelach, a także oferta małych rozwiązań firmy Arena pozwala na wybór, który sprosta wymaganiom praktycznie każdego środowiska IT.

‹ Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.