| Hierarchical Storage Managment -
15979
single,single-post,postid-15979,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive

Hierarchical Storage Managment

Hierarchical Storage Managment

Gwałtowny wzrost wielkości danych generowanych i przetwarzanych przez obecnie wykorzystywane systemy informatyczne wymaga stosowania coraz większych pojemności dyskowych. Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez niezależnych konsultantów obecnie posiadane powierzchnie dyskowe są w większości firm wykorzystywane w sposób nieefektywny. Regułą stał się stosunek 20 do 80, odzwierciedlający procentowy udział wolumenu informacji faktycznie użytkowanej do danych nie użytkowanych.
ZASADA DZIAŁANIA

Koszty związane z utrzymaniem i rozbudową dysków serwerów, macierzy dyskowych są wraz z przyrostem wolumenu danych coraz większe. Alternatywą dla fizycznego zwiększania pojemności jest racjonalizacja jej wykorzystania. Ideą HSM (ang. Hierarchical Storage Management) jest migrowanie danych rzadko lub wcale nie wykorzystywanych z drogich nośników dyskowych na tańsze media (taśmy, nośniki MO, macierze NAS, SATA).

Podstawową korzyścią wynikającą z zastosowania rozwiązań HSM jest drastyczne ograniczenie kosztów rozbudowy, zarządzania zasobami pamięci masowych. Gwałtowny wzrost wolumenu informacji nie wymaga od użytkownika ponoszenia dodatkowych wydatków, system HSM automatycznie dokona analizy zasobów dyskowych i określi które dane powinny zostać przeniesione na tańsze medium.

Nawet po przeniesieniu danych na tańszy nośnik, użytkownicy jak również aplikacje „widzą” je w ten sam sposób jak w przypadku gdyby znajdowały się one na dyskach produkcyjnych.

Każde żądanie odczytu lub zapisu do danych przeniesionych na tańsze medium, uaktywnia proces ich zwrotnego przeniesienia na podstawowe zasoby dyskowe.

KORZYŚCI 

Zastosowanie rozwiązań do inteligentnej migracji danych umożliwia :

·    drastyczne ograniczenie kosztów związanych z rozbudową systemów dyskowych (macierzy, serwerów),
·     wirtualizacje zasobów bibliotek taśmowych, magnetooptycznych jako wirtualnych dysków,
·     rozbudowę do praktycznie nieograniczonej pojemności,
·     integrację z platformami Windows, UNIX, Linux
‹ Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.