| Nutanix w portfolio produktów S4E S.A. -
16631
single,single-post,postid-16631,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive

Nutanix w portfolio produktów S4E S.A.

Nutanix w portfolio produktów S4E S.A.

Wprowadzony niedługo po firmie CommVault daje partnerom oraz klientom możliwość wyboru zupełnie nowego i znacznie prostszego we wdrożeniu, obsłudze i rozbudowie rozwiązania. Dodatkowo jest wydajniejsze, a przede wszystkim stanowi kompletne i dedykowane podejście do problemu budowy środowisko wirtualizacji, data center i jego skalowalności bez konieczności stosowania architektury NAS/SAN.

Nutanix to dedykowana i kompletna platforma do budowy środowiska wirtualnego, data center, tworzenia rozwiązania chmurowego, wdrażania rozwiązań wirtualnych desktopów i serwerów (VDI i VPS). Dodatkowa korzyść, jaką daje Nutanix w przypadku budowy VDI jest akceleracja graficzna bazująca na kartach K1, K2 Nvidia GRID oraz Teradici APEX. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w firmach projektowych wymagających bardzo dużej wydajności.

Nutanix to amerykańska firma założona przez pracowników takich potentatów, jak Google, Facebook, Amazon. Nutanix, pomimo że jest firmą młodą, od kilku lat otrzymuje prestiżowe nagrody i wyróżnienia, m.in. VMworld w kategorii „Desktop Virtualization”, „Hardware Virtualization” czy „Private cloud computing technologies”. Rok 2013 przyniósł także firmie Nutanix miano „Cool Vendor” przyznane przez Gartnera. Wśród klientów firmy Nutanix na świecie można znaleźć takie firmy, jak: Coca Cola, HP, Samsung, Toshiba, LG, Panasonic, Nintendo, Toyota, Hyundai, Subaru, Honda, Yahoo, PriceWaterHauseCoopers, UPC, Ebay, U.S. Air Force, Gazprom, Deloitte, Vodafone, Liberty Global, Alstom, Total i wiele innych.

Klasyczna architektura warstwy sprzętowej do wirtualizacji opiera się na macierzach dyskowych stanowiących zasoby pamięci, warstwie sieciowej SAN lub NAS oraz serwerach stanowiących zasoby obliczeniowe. Takie rozwiązanie ma swoje wady. Przede wszystkim zajmuje dużo miejsca oraz wymaga dużo energii do zasilania i chłodzenia. Wdrożenie i uruchomienie środowiska produkcyjnego jest czasochłonne, podobnie jak jego rozbudowa. Kolejny negatyw to kilka punktów zarządzania, wiele punktów awarii oraz problemy z utrzymaniem środowiska – zwłaszcza w przypadku, kiedy infrastruktura pochodzi od kilku vendorów.

Nutanix zmienia to pojęcie, integrując to rozwiązanie w ramach rozwiązania 2U. Wdrożenie tego rozwiązania od momentu włożenia do szafy typu RACK do uruchomienia środowiska produkcyjnego zajmuje 15–30 min, rozbudowa polega na dołożeniu kolejnego boxa, odbywa się niemal w pełni automatycznie i zajmuje do 10 min. Nutanix jest niezależny od oprogramowania dzięki wsparciu VMware, Hyper-V, Citrix XenServer czy KVM.

Rozwiązanie Nutanix wyposażone jest w wiele zaawansowanych funkcji, takich jak kompresja, deduplikacja, thin provisioning, shadow clones, snapshoty czy wbudowane narzędzia do Disaster Recovery.

Nutanix to idealne rozwiązanie m.in. dla przemysłu, który posiada działy projektowe, sektora bankowego, firm developerskich, energetyki, koncernów medialnych i wielu innych.

 

Kliknij i dowiedz się więcej.

Autor: MACIEJ GROTYŃSKI, CNQ Team Leader

‹ Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.