| Podstawy backup’u -
15965
single,single-post,postid-15965,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive

Podstawy backup’u

Podstawy backup’u

Najważniejszym elementem bezpieczeństwa systemu informacji w firmie jest dokonanie jego kopii, tak żeby można było w łatwy i szybki sposób odzyskać ewentualnie utracone dane. Taka kopia danych to właśnie BACKUP.
Strukturę systemu backupu wykonuje się w oparciu o ilość i charakter składowanych danych, ich rozmieszczenie w sieci informatycznej oraz zasoby finansowe firmy. Najprostszy system do backupu oparty jest na wykorzystaniu już istniejącego lub podłączeniu do sieci nowego serwera, do którego podłącza się urządzenie taśmowe gdzie będzie dokonywany zapis danych. Na serwerze instaluje się oprogramowanie do backupu. Serwer taki, stanie się serwerem backupowym, czyli będzie zarządzał procesem backupu z całej sieci.Zarządzanie backupem może odbywać się w sposób zdalny, czyli poprzez konsolę programową zainstalowaną na komputerze administratora.
Przy zastosowaniu bibliotek taśmowych, praca administratora będzie bardziej ułatwiona ze względu na automatyczną wymianę taśm w urządzeniu.

System do backupu stanowi podstawowy element zabezpieczenia zasobów informatycznych w sieci przed ewentualną utratą danych. W przypadku utraty części zasobów, bądź ich całości, zapasowa kopia pozwala w bardzo sprawny i skuteczny sposób odzyskać dane i przywrócić cały system do pracy.Sprawnie działający backup stanowi nieodzowną pomoc dla każdego administratora sieci odpowiedzialnego za bezpieczeństwo przechowywania danych swojej firmy.

KORZYŚCI

  • Zwiększenie bezpieczeństwa posiadanych danych
  • Łatwość odtworzenia w przypadku ich utraty
  • Odpowiednio skalowalny system backupu zapewni zabezpieczenie danych przez długie lata
  • Oszczędność ze względu na konsolidację zasobów firmy
  • Oszczędność ze względu na redukcję zbędnego personelu
‹ Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.