| Wirtualizacja zasobów plikowych EMC Rainfinity -
16009
single,single-post,postid-16009,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive

Wirtualizacja zasobów plikowych EMC Rainfinity

Wirtualizacja zasobów plikowych EMC Rainfinity

Wirtualizacja stała się bardzo popularnym trendem w środowiskach IT – bardzo słusznie, gdyż niesie za sobą szereg korzyści, między innymi uproszczenie zarządzania, wzrost wydajności i bezpieczeństwa systemów. Ponadto, w krótkiej perspektywie czasu pozwala na zwrot zainwestowanych kosztów.

Duże, rozproszone, a na dodatek szybko rozrastające się zasoby plikowe przysparzają coraz więcej problemów związanych z ich zarządzaniem, migracją czy też bezpieczeństwem. Dlaczego zatem nie spróbować wirtualizować zasobów plikowych? Dzięki takiej technologii dane mogą być w łatwiejszy sposób przenoszone poprzez uniezależnienie lokalizacji plików od aplikacji i użytkowników. Wirtualizacja plików to jedna z najważniejszych technologii w przypadku udostępniania mocy obliczeniowej, zarządzania cyklem życia informacji i zapewnienia zgodności z przepisami.

W ofercie EMC znajduje się produkt dedykowany do wirtualizacji zasobów plikowych. Jest to rozwiązanie EMC Rainfinity, w skład którego wchodzą trzy urządzenia, które mogą zostać zakupione oddzielnie.
Global Namespace Appliance (GNA) pozwala na globalne zarządzanie obszarem nazw, centralizuje zarządzanie usługami dotyczącymi obszaru nazw w rozproszonych środowiskach Windows i UNIX oraz synchronizuje je. W efekcie wiele rozproszonych systemów plików jest widocznych dla użytkowników jako jeden.

File Virtualization Appliance (FVA) umożliwia migrację zasobów pomiędzy serwerami plików bez przerw w dostępie do danych. Możliwość raportowania wykorzystania i obciążenia zasobów pozwala na bardziej wydajne i świadome wykorzystanie posiadanej infrastruktury.

File Management Appliance (FMA) to rozwiązanie wspomagające aktywną archiwizację zasobów plikowych. Pozwala na migrację opartą na politykach, dzięki czemu rzadko używane dane zostaną zmigrowane z drogich zasobów produkcyjnych. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie podstawowej pamięci masowej i obniżenie całkowitych kosztów posiadania (TCO). FMA współpracuje z platformami NAS EMC Celerra, Network Appliance, oraz urządzeniami CAS EMC Centera.

System EMC Rainfinity Global File Virtualization jest wdrażany przez firmy z wszystkich głównych branż, m.in. instytucje finansowe, operatorów telekomunikacyjnych, a także firmy z sektorów nowych technologii, biofarmacji, ochrony zdrowia, motoryzacji i administracji publicznej.

‹ Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.