| Za dynamicznym rozwojem Data Center nie nadąża edukacja
16994
single,single-post,postid-16994,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive

Za dynamicznym rozwojem Data Center nie nadąża edukacja

Za dynamicznym rozwojem Data Center nie nadąża edukacja

Realizacja usług IT w chmurze, a co za tym idzie budowa i wykorzystanie centrów danych,
jest jednym z najszybciej rozwijanych obszarów rynku IT w Polsce.

Dostępna powierzchnia serwerowa wzrasta każdego roku o kilka tysięcy m², powstają nowe centra obliczeniowe, istniejące są rozbudowywane i unowocześniane.

Niestety za dynamicznym rozwojem centrów danych nie nadąża edukacja. Na europejskim rynku IT brakuje wiedzy, standardów i specjalistów w zakresie budowy i eksploatacji centrów obliczeniowych, brakuje szkoleń, norm autoryzacyjnych, bazy najlepszych praktyk.

Zwłaszcza w Polsce wiedza z zakresu projektowania i użytkowania centrów obliczeniowych jest dostępna dla wąskiej grupy specjalistów, wyedukowanych najczęściej na własnych doświadczeniach zdobywanych w trakcie realizacji pionierskich projektów.

Dostępu do specjalistycznej wiedzy brakuje nie tylko projektantom, ale i użytkownikom centrów danych, często skazanym na budowanie własnych procedur eksploatacyjnych, bez możliwości ich weryfikacji z bazą najlepszych praktyk. Brak norm autoryzacyjnych nie pozwala przyszłym inwestorom i użytkownikom data center na weryfikację wartości oferowanych przez rynek projektów, ocenę wiedzy potencjalnych projektantów i sprawdzenie poziomu kompetencji przyszłego personelu DC.

 

Wychodząc naprzeciw wspomnianym potrzebom rynku, Centrum Szkoleniowe S4E S.A. proponuje kompleksowy program certyfikowanych szkoleń obejmujących wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem, budową, uruchomieniem, eksploatacją i standaryzacją współczesnych centrów danych.

Program ten został opracowany przez Enterprise Product Integration PTE Ltd (EPI) – światowego lidera w zakresie edukacji, certyfikacji i akredytacji specjalistów centrów danych. Co ważne, szkolenia umożliwiają zdobycie uznawanych na rynku imiennych certyfikatów potwierdzających poziom wiedzy ich uczestników.

Jak to działa? Oferta edukacyjna S4E S.A./EPI jest skierowana do osób zajmujących się różnymi aspektami DC: projektowaniem, infrastrukturą, bezpieczeństwem, migracją, operacyjnym zarządzaniem. Poszczególne szkolenia obejmują następujące zakresy tematyczne:
 

platforma szkoleń

Uczestnicy mogą wybierać kursy właściwe dla ich potrzeb, przy czym udział w części szkoleń wymaga od uczestników certyfikatu z poprzedniego szczebla ścieżki dydaktycznej.

Najniższy szczebel certyfikacyjny – CDCP – jest wymagany wyłącznie dla ścieżek dydaktycznych z zakresu projektowania/budowy i akredytacji DC, warto jednak rozpocząć zgłębianie tajników centrów danych od szkolenia CDCP w każdym przypadku – kurs dostarcza uniwersalną, podstawową wiedzę, wspólną zarówno dla projektantów, audytorów, jak i użytkowników DC.

Po zakończeniu szkolenia każdy z użytkowników zdaje egzamin certyfikacyjny, akredytowany przez EXIN – niezależnego, globalnego audytora szkoleń IT. Wydawany certyfikat potwierdza wiedzę i kompetencje z zakresu obsługi współczesnych centrów danych, będąc uznawanym na całym świecie – cenionym zarówno przez pracodawców, jak i inwestorów – świadectwem unikatowej wiedzy w zakresie centrów danych.

 

Zapraszamy na pierwsze szkolenia; 


CDCP (Certyfikowany Profesjonalista Centrum Danych)
Warszawa
Start 19-10-2015
Koniec 20-10-2015

CDCS (Certyfikowany Specjalista Centrum Danych)
Warszawa
Start 21-10-2015
Koniec 23-10-2015

Zapisz się 

Z chęcią odpowiem na Twoje pytania

Bogdan Lata
Business Development Manager
bogdan.lata@s4e.pl
+48 663 114 805

‹ Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.