Zwinna organizacja potrzebuje innowacyjnych systemów pamięci masowej

Wykorzystaj w pełni potencjał macierzy PowerVault ME4. W wypadku niektórych klientów wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami do przechowywania danych może stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ograniczeniami budżetowymi i ograniczeniami zasobów ludzkich. Wydajność, łatwość zarządzania oraz wbudowane środowisko do zarządzania serwisem to fundamenty architektury PowerVault. Przyjrzyjmy się, niektórym technologiom, opcjom integracji i funkcji serwisowych, których Państwa klienci mogą nie do końca być świadomi

Jednak konsola do zarządzania całym środowiskiem 

Dell EMC OpenManage Enterprise to intuicyjna konsola do zarządzania i unifikacji do 8000 serwerów, pamięci masowych, sieci i urządzeń innych firm. Dostępne są takie funkcje jak; aktywne monitorowanie,  zautomatyzowane wykrywanie i tworzenie alertów dla macierzy pamięci PowerVault MD3 i ME4.

Jeżeli Twoim klienci już korzystają z programu OpenManage Enterprise do zarządzania serwerami PowerEdge i chcieliby używać OpenManage Enterprise do monitorowania i otrzymywania alertów na swoich urządzeniach pamięci masowej PowerVault, wówczas OpenManage Enterprise może być ujednoliconą konsolą do tego celu.

Intuicyjny interfejs, pełna dostępność

Wdrażając OpenManage Enterprise do zarządzania PowerVault, uzyskujesz dostęp do intuicyjnego interfejsu, który dostarcza krytycznych informacji dotyczących funkcjonowania PowerVault. Ponadto OME zapewnia płynną integrację z OpenManage Mobile, zapewniając w każdej chwili dostęp do dowolnych urządzeń pamięci masowej PowerVault z bogatym zestawem danych diagnostycznych i powiadomień.

Ilość danych rośnie wykładniczo z roku na rok

Wewnętrzne i zewnętrzne zagrożenia dla centrum danych rosną w jeszcze szybszym tempie.

CloudIQ Storage Analytics dla PowerVault ME4 odpowiada na potrzebę zestawu narzędzi, które mogą wykrywać problemy i automatycznie odpowiadać na pytania, na które ludzie nie mogą szybko zareagować.

Kontrolowanie wydajności pamięci masowej to proces badania obciążeń lub anomalii systemowych,
w taki sposób, aby pomóc użytkownikom w proaktywnym rozwiązywaniu problemów. Przyczyną nieoczekiwanego obciążenia systemu mogą być; źle sformułowane lub nieuczciwe zapytania do bazy danych, takie jak ataki ransomware. Tym samym proaktywne narzędzia analityczne takie jak CloudIQ Storage Analytics dla PowerVault ME4, to dzisiaj standard w zarządzaniu centrum danych, a nie dodatkowa wartość.

PowerVault ME4, dwie opcje konfiguracji, jeden interfejs

Użytkownicy mogą wybierać między dwiema różnymi konfiguracji (wirtualną lub liniową), które mają wspólny interfejs użytkownika.

Funkcje trybu wirtualnego
Pamięć wirtualna odwzorowuje żądania pamięci logicznej na pamięć fizyczną.

Pozwala to na wysoki poziom elastyczności i efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów fizycznych. Zalety korzystania z trybu wirtualnego to:

  • Skalowanie wydajności wraz ze wzrostem liczby dysków w puli
  • Wirtualizuja pamięci fizycznej, umożliwiająca wolumenom współdzielenie dostępnych zasobów w wydajny sposób
  • Możliwość konfiguracji wolumenu składającego się z ponad 16 dysków

Uwaga: Ustawienia systemu PowerVault Manager będą domyślnie ustawione na tryb wirtualny i ADAPT.

Działanie w trybie przechowywania liniowego

System przechowuje i mapuje dane użytkownika w sekwencyjnych blokach fizycznych przy użyciu mapowania statycznego. W większości przypadków mapowanie obejmuje grupy fizycznych urządzeń pamięci masowej. Kiedy tworzona jest liniowa grupa dysków, pula liniowa jest tworzona w tym samym czasie. Wolumeny można dodawać do puli, jednak nie można dodawać kolejnych grup dysków do puli liniowej. Liniowa metoda mapowania jest bardzo wydajna, jednak cechuje się mniejszą elastyczność.

_____________________________________

Chcesz wiedzieć więcej na temat PowerVault ME4?

Interesuje Cię cena promocyjna?

Zapraszam do kontaktu.

Agata Kubiesa-Krzosa

Dell EMC Product Manager

+48 669 206 406

agata.kubiesa-krzosa@s4e.pl