Same hasła mogą nie zapewniać wystarczającego poziomu bezpieczeństwa, aby chronić środowisko CommCell przed nieautoryzowanym dostępem.

W celu poprawy poziomu bezpieczeństwa możemy dodać kolejny element do wymagań logowania do środowiska CommCell, dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu.

Sposób działania tej metody jest niezwykle prosty i klarowny - użytkownicy muszą podać 6-cyfrowy indywidualny kod PIN wraz z hasłami, aby uzyskać dostęp do środowiska CommCell. Dynamiczny kod PIN w połączeniu ze zwykłym hasłem sprawia, że ​​hasło do konta jest bardzo trudne do odgadnięcia.

Użytkownicy mogą uzyskać kod PIN poprzez e'mail, mobile App, desktop App.

Jednym z wymaganych elementów do pozyskania kodu PIN jest Secret Key - unikalny 16-znakowy kod alfanumeryczny. Secret Key jest generowany po raz pierwszy podczas logowania do środowiska CommCell (należy zapisać go w bezpiecznym miejscu).

W wydaniu Feature Release 26 dodano nową funkcję dla zewnętrznych użytkowników usługi Active Directory, logujących się do Command Center lub do Web Console po raz pierwszy od czasu włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Wcześniej oprogramowanie Commvault umożliwiało tylko wysyłanie wiadomości e-mail zawierających Secret Key.

W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ten temat, zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją Commvault:

https://documentation.commvault.com/11.26/expert/7887_overview_of_two_factor_authentication.html

https://documentation.commvault.com/11.26/expert/7960_obtaining_secret_key_for_two_factor_authentication.html

 

---------------------------------------------------------------------

Jeżeli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszym serwisem w oparciu o procedurę aplikacyjną.

Zapraszam również do kontaktu

Mateusz Szyba
Senior System Engineer / CASP Leader

+48 607 440 016
mateusz.szyba@s4e.pl