Firmy umieszczają swoje aplikacje i witryny w chmurze, zakładając, że wszechobecna koncepcja chmury zapewni dostępność aplikacji i danych. Niedawno największy europejski dostawca chmury i trzeci co do wielkości na świecie miał pożar, który zniszczył jedno z 27 z ich globalnych centrów danych. Na szczęście nikt nie ucierpiał i lokalnym władzom szybko udało się to opanować.

Minusem sytuacji jest fakt, że około 3 400 000 witryn przeszło w tryb offline, a wszystkie dane przechowywane w obiektach zostały całkowicie utracone. Firmy, w tym handel elektroniczny, bankowość, serwisy informacyjne, a nawet witryny rządowe, pogrążyły się w ciemności. Szacuje się, że przywrócenie części funkcji w tej lokalizacji dla innych podłączonych obiektów zajmie dodatkowo 2 tygodnie, a migracja klientów, których dotyczy problem, do innych lokalizacji, które mają ograniczoną dostępną pojemność, będzie wymagać wiele wysiłku.

Odzyskiwanie po awarii

W przypadku tych 3,4 miliona witryn i ich właścicieli trudno sobie wyobrazić wydłużony czas przestoju. Jeszcze trudniejszy do rozważenia jest proces odbudowy ich witryny i próba odtworzenia wszystkich utraconych danych.

To jest dokładnie rodzaj katastrofy, o której myślą technolodzy, tworząc plany odtwarzania po awarii. Ważne jest, aby opracować strategie eliminowania pojedynczych punktów awarii i ograniczania ryzyka związanego z awarią komponentów. Ale urok wszechobecnej chmury tworzy mgłę samozadowolenia, że ​​dostawca chmury poradzi sobie z dostępnością wszystkiego, co do niej się wrzuci.

Koszt naprawy katastrofy znacznie przewyższy możliwe środki zapobiegawcze, gdyby zostały one wdrożone. Firmom trudno jest zrozumieć i przyswoić sobie tego typu zdarzenia, kiedy faktycznie przydarzyło się to komuś innemu, a ich strony internetowe okazały się być szkodą uboczną.

Zawsze dostępne równoważenie obciążenia

Technologie równoważenia obciążenia uwzględniają dostępność aplikacji i mogą zapewnić, że witryna będzie zawsze dostępna w większości katastrofalnych sytuacji. Technologia Global Server Load Balancing (GSLB) umożliwia automatyczną dostępność i nadmiarowość w wielu lokalizacjach. GSLB zapewnia użytkownikom końcowym możliwość dostępu do dostępnej instancji aplikacji, gdy wystąpi awaria. Użytkownik nie będzie nawet wiedział, że jego żądanie zostało skierowane do innego obiektu. Nawet poważny pożar w centrum danych nie spowoduje wyłączenia aplikacji.

W przypadku wszystkich firm ważne jest, aby rozważyć technologie równoważenia obciążenia w swoich architekturach IT jako usługę niezbędną. To w połączeniu ze zduplikowanymi serwerami i replikacją baz danych do witryn DR pomoże zapobiec przyszłym problemom.

Kemp może pomóc

Kemp koncentruje się na technologiach równoważenia obciążenia, aby zapewnić dostępność, skalowalność, odporność i bezpieczeństwo aplikacji. Współpracujemy z wieloma firmami przy tworzeniu planów odtwarzania po awarii i wdrażaniu architektur IT wspierających ich środowiska.

Biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Harris w Teksasie to przykład, w którym Kemp pracował nad opracowaniem strategii zapewniającej, że ich środowisko IT nigdy nie ulegnie awarii nawet w przypadku huraganu i zalania centrum danych w piwnicy jednego z ich budynków. Wcześniej spotkaliśmy się z administratorem IT i rozmawialiśmy o jego projekcie odtwarzania po awarii i jego wpływie na dostępność IT w biurze.

Znaczenie odtwarzania po awarii w roku 2020 i w kolejnych latach:  https://youtu.be/q1jl3E-omc0

Jeśli jesteś jedną z firm, których dotyczy problem i chcesz się odbudować zgodnie z  planem odzyskiwania po awarii lub masz witrynę w chmurze, ale nie rozważałeś scenariuszy odzyskiwania po awarii, zdecydowanie zalecam zapoznanie się z rozwiązaniami równoważenia obciążenia, aby zachować ciągłość biznesową  i dostępność swoich stron i aplikacji.

Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną, z pełnym dostępem do światowej klasy zespołu wsparcia Kemp, pod adresem: https://kemptechnologies.com/server-load-balancing-appliances/virtual-loadbalancer/vlm-download/?utm_source=s4e&utm_medium=banner&utm_campaign=vlm-max-trial

Treść oryginalnego artykułu: https://kemptechnologies.com/blog/disaster-recovery-ovh/

Informacja o autorze artykułu:

Frank Yue

Frank Yue jest ewangelistą technologii w Kemp, który przekłada produkty i technologie na potrzeby i wartości biznesowe. Patrzy na rozwijający się krajobraz technologii i jego wpływ na architekturę IT i organizację. Frank pisze blogi i opracowania typu white paper oraz przemawia na konferencjach i wydarzeniach związanych z technologiami sieciowymi aplikacji. Ma ponad 25 lat doświadczenia w budowaniu sieci IT dużej skali i pracy z wysokowydajnymi technologiami aplikacyjnymi, w tym głęboką inspekcją pakietów, bezpieczeństwem sieci i dostarczaniem aplikacji. Kiedy nie rozmawia o technologii, Frank jest instruktorem nurkowania i aktorem drugoplanowym. Ukończył University of Pennsylvania i mieszka w Wilmington w Północnej Karolinie w USA.

.....................................................................................

Zapraszam do kontaktu

Marceli Matczak
Security / SDN Business Development Manager

+48 785 051 978
marceli.matczak@s4e.pl