Zero Trust Access Gateway umożliwia klientom korzystanie z rozwiązania ADC do precyzyjnej kontroli dostępu do udostępnianych aplikacji i usług.

Firma Kemp, dostawca load balancera zapewniającego nieprzerwany dostęp do aplikacji (AX), ogłosiła wprowadzenie architektury Zero Trust Access Gateway (ZTAG), upraszczając zastosowanie modelu Zero Trust do zabezpieczania udostępnianych procesów i usług. Rozwiązanie Kemp ZTAG składa się z zestawu funkcji proxy, uwierzytelniania, reguł dostępu i automatyzacji, które pomagają klientom stosować podejście Zero Trust do aplikacji internetowych podlegających równoważeniu obciążenia.

 

Zero Trust w świecie bez granic

Wzrost popularności pracy z domu, chmury hybrydowej, BYOD i IoT zaciera granicę między tym, co jest lokalne, a tym, co znajduje się poza granicami sieci. Stwarza to nowe wyzwania związane z utrzymaniem zgodności i spójnym stanem bezpieczeństwa bez uszczerbku dla łatwego dostępu do usług dla użytkowników. Organizacje IT muszą reagować na rozszerzające się granice sieci, jednocześnie znajdując niezawodne sposoby zapewnienia użytkownikom bezpiecznego dostępu do aplikacji.

 Load balancer jako brama dostępu z podejściem Zero Trust

Jako główny punkt końcowy udostępnianych aplikacji, load balancer jest optymalnie zlokalizowany, aby pomóc we wdrożeniu kompleksowego modelu Zero Trust. Architektura Kemp Zero Trust Access Gateway umożliwia rozwiązaniom Kemp LoadMaster ochronę aplikacji o znaczeniu krytycznym poprzez zastosowanie aktywnego sterowania ruchem w oparciu o lokalizację klienta i poziom strefy bezpieczeństwa usług backend. Dostęp do usługi jest określany na podstawie takich parametrów, jak przynależność do grupy bezpieczeństwa, sieć źródłowa i informacje zawarte w komunikacji HTTP. Policy Builder oparty na interfejsie API firmy Kemp umożliwia zautomatyzowane oraz usprawnione tworzenie i stosowanie konfiguracji ZTAG.

„Podejście Zero Trust to przyszłość dostępu do aplikacji i wciąż zyskuje na popularności wśród klientów” - powiedział Jason Dover, wiceprezes ds. strategii produktowej firmy Kemp. „Kemp wykorzystuje optymalną pozycję load balancera w połączeniu z naszym rozbudowanym modelem automatyzacji, aby pomóc klientom wprowadzić ideologię Zero Trust do ich ekosystemu aplikacji”.

 Zintegrowane podejście Zero Trust

Ponieważ użytkownik, który wydaje się być bezpieczny, może zmienić swój status, gdy dojdzie do kompromitacji jego stacji roboczej, połączenie wstępnego uwierzytelniania z ciągłą weryfikacją na wyższych warstwach stosu aplikacji ma kluczowe znaczenie. Po włączeniu, wbudowana zapora aplikacyjna (WAF) load balancera Kemp i system zapobiegania włamaniom (IPS) sprawdzają uwierzytelniony ruch użytkowników pod kątem naruszeń i chronią przed exploitami wykorzystywanymi przez cyberprzestępców. Integracja ze źródłami reputacji IP dodatkowo uniemożliwia znanym zagrożeniom uzyskanie dostępu do chronionych aplikacji.

W odróżnieniu od innych rozwiązań opartych o podejście Zero Trust, Kemp zapewnia dodatkową korzyść w postaci głębokiej telemetrii sieci, która umożliwia szczegółowy wgląd w chronione usługi aplikacji. W połączeniu z portfolio produktów Kemp zapewniających widoczność sieci, operatorzy sieci i dostawcy usług bezpieczeństwa są w stanie prze my związane z wydajnością i zagrożeniami, które mogą negatywnie wpłynąć na działanie aplikacji.

Dostępność

Kemp Zero Trust Access Gateway jest dostępny już teraz. Aby dowiedzieć się więcej lub rozpocząć testy wejdź na stronę: https://kemptechnologies.com/solutions/zero-trust-access-gateway/.

Uzyskaj bezpłatną ocenę swojej sieci od Kemp

Oryginalna komunikatu prasowego Kemp: https://kemptechnologies.com/news/kemp-launches-zero-trust-architecture-simplify-secure-application-access/

O Kemp

Kemp odpowiada za bezpieczne, niezawodne i wydajne dostarczanie aplikacji, którego wymagają przedsiębiorstwa i dostawcy usług sieciowych. Rozwiązania równoważenia obciążenia, monitoringu wydajności sieci oraz wykrywania zagrożeń i reagowania stanowią kompletną wartość dzięki uproszczonemu wdrożeniu, elastycznemu licencjonowaniu i najwyższej klasy obsłudze technicznej. Kemp jest światowym dostawcą najpopularniejszych rozwiązań równoważenia aplikacji z ponad 100 tysiącami wdrożeń w 138 krajach. Szersze informacje na stronie kemp.ax.

.....................................................................................

Zainteresowały Cię rozwiązania Kemp  Flowmon ?
Zapraszam do kontaktu

Marceli Matczak
Security / SDN Business Development Manager

+48 785 051 978
marceli.matczak@s4e.pl