W dzisiejszej erze innowacji cyfrowych wiele organizacji musi wspierać najnowocześniejsze usługi programistyczne, jednocześnie kontynuując zarządzanie starszymi aplikacjami, które pozostają kluczowe dla działalności biznesowej.

Konieczność szybkiego reagowania na zmieniające się wymagania biznesowe sprawia, że usługi chmury publicznej są niezwykle atrakcyjne; jednak modele wdrażania różnią się znacznie między tradycyjną infrastrukturą a chmurami publicznymi. Istnieje pilna potrzeba jednej platformy, która może obejmować chmury prywatne, publiczne, aby operatorzy mogli zarządzać swoimi tradycyjnymi i nowoczesnymi aplikacjami obok siebie za pomocą spójnej platformy chmurowej.

HCI szybko stało się podstawą do prowadzenia operacji IT w chmurze hybrydowej. Rozwinęło się w celu optymalizacji rozwoju aplikacji wewnętrznych i daje organizacjom możliwość przenoszenia danych i aplikacji pomiędzy środowiskami chmurowymi i lokalnymi . Dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu HCI, przejście do chmury hybrydowej staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Najlepsze obecnie rozwiązania HCI zapewniają korzyści płynące z chmury publicznej, jednocześnie wspierając bezproblemową integrację i zapewniając wspólną platformę zarządzania dla środowiska chmury hybrydowej i lokalnej.

Zintegrowane zabezpieczenia

Dzisiejsze cyberataki są bardziej wyrafinowane i trudniejsze do wykrycia, a wrażliwe dane są bardziej narażone niż kiedykolwiek. W miarę jak organizacje dodają coraz to nowsze środowiska, aplikacje i architektury chmurowe do często już złożonej sieci IT, nieświadomie narażają się na szereg zagrożeń. Poleganie na zaporach ogniowych w celu utrzymania hackerów od naszych sieci nie jest już wystarczające. Zadania takie jak reagowanie na incydenty, zgodność z przepisami zgodność z przepisami, skanowanie podatności, analiza złośliwego oprogramowania, konfiguracja zapory są bardzo czasochłonne.

Na domiar złego, tradycyjne stosy infrastruktury składają się z produktów wielu dostawców, a każdy komponent stosu musi być zabezpieczony i utrzymywany w zgodności z przepisami i zlaeceniami niezależnie. Nadszedł czas na proaktywne podejście do bezpieczeństwa i ochrony danych. HCI tworzy zaufany fundament dla Twoich aplikacji, zapewniając zintegrowane podejście security-first dla infrastruktury w celu ochrony przed zagrożeniami na każdej warstwie. Jego ujednolicona infrastruktura zmniejsza powierzchnię ataku dla hackerów, a zintegrowana mikrosegmentacja zapobiega rozprzestrzenianiu się udanych ataków w całym środowisku.

Zautomatyzowana aktualizacja ułatwia szybkie reagowanie na krytyczne luki i zachowanie zgodności z przepisami. Szyfrowanie danych można wdrożyć za pomocą dysków samoszyfrujących (SED) i zewnętrznych serwerów zarządzania kluczami (KMS) lub może być realizowane w całości za pomocą oprogramowanie bez konieczności stosowania dysków SED i systemów KMS. Nie trzeba niczego dodatkowego instalować ani konfigurować. HCI umożliwia dodanie do środowiska szyfrowania danych w stanie spoczynku zgodnego ze standardem FIPS w ciągu kilku minut. Zapewnia pełną ochronę bezpieczeństwa po wyjęciu z pudełka, dzięki czemu można zapewnić bezpieczeństwo środowiska bez przekraczania budżetu.

Zapraszam do kontaktu

Kamil Mazurek
Nutanix Business Developer Manager
kamil.Mazurek@s4e.pl
48 790 357 305