Większość produktów SAN to rozwiązania firmowe, zaprojektowane do uruchamiania specjalnie skonstruowanego oprogramowania na specjalnie skonstruowanym sprzęcie.

Konstrukcje te ograniczają wybór elastyczności platformy w zakresie sposobu i miejsca uruchamiania aplikacji i obciążeń roboczych, a także nie dają się łatwo rozbudować się o środowiska chmurowe. HCI to rozwiązanie skoncentrowane na oprogramowaniu, zaprojektowane do działania na szerokiej gamie platform sprzętowych i w chmurze publicznej. Zapewnia to zespołom IT elastyczność i sprawność w zakresie wdrażania na platformach i w środowiskach, które najlepiej odpowiadają potrzebom przedsiębiorstwa.

Nutanix - najpopularniejsza obecnie technologia HCI oferują szeroki wybór sprzętu i hyperwizora wraz z elastycznością dla organizacji, aby skalować się zgodnie z ich potrzebami biznesowymi. HCI daje zespołom IT możliwość wyboru pamięci masowej i usług związanych z danymi takimi jak usługi plikowe, blokowe, obiektowe. Jest na tyle elastyczny, że może być wdrażany jako fundament dla chmur prywatnych, a także może być rozszerzony na chmury publiczne w celu ujednolicenia operacji w całej chmurze hybrydowej.

Czas zostawić SAN w przeszłości

HCI oferuje pragmatyczne i przyszłościowe podejście do infrastruktury i stawia IT w lepszej pozycji do wspierania celów biznesowych zgodnie z tempem transformacji cyfrowej. Zarówno Gartner, jak i Forrester wskazują Nutanix jako lidera w dziedzinie HCI, i nie bez powodu. Zamiast po prostu pakować tradycyjną architekturę 3 warstwową w inną formę, Nutanix HCI wprowadza do centrum danych infrastrukturę podobną do chmury dzięki unikalnej architekturze rozproszonej, umożliwiając wszystkie korzyści, które omówiliśmy w poprzednich wpisach. 

Skontaktuj się z nami, aby wypróbować Nutanix w swojej organizacji.

Kamil Mazurek
Nutanix Business Developer Manager
kamil.Mazurek@s4e.pl
+48 790 357 305