Hillstone Networks wprowadza aktualizację systemu operacyjnego bezpieczeństwa sieci StoneOS

Hillstone Networks, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa sieci korporacyjnych
i zarządzania ryzykiem, ogłasza znaczącą aktualizację swojego flagowego systemu operacyjnego StoneOS 5.5R8, który zawiera ponad sto krytycznych aktualizacji zapewniających najbardziej wszechstronne, inteligentne, niezawodne i łatwe w użyciu rozwiązanie zabezpieczające dostępne dla przedsiębiorstw, które chcą dziś chronić wszystkie punkty wejścia do sieci firmowej.

„Dzisiejszy krajobraz bezpieczeństwa jest bardziej podatny na zagrożenia niż kiedykolwiek wcześniej; a firmy starają się zapewnić, aby ich pracownicy i krytyczne zasoby były bezpieczne, niezależnie od punktów dostępu ”- mówi Timothy Liu, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel w Hillstone Networks -„ Naszą misją zawsze było dostarczanie rozwiązań, które pomagają organizacji widzieć, rozumieć i reagować na każdą lukę lub atak. Dzisiejsze aktualizacje StoneOS nadal utrwalają tę wizję, oferując funkcje i korzyści, które pomagają przedsiębiorstwom zabezpieczać sieć w przyszłości. ”

Co nowego w StoneOS?
StoneOS, wersja 5.5R8, ma w pełni przeprojektowaną, modułową konstrukcję, która jest odłączona od systemu i zawiera solidne ulepszenia, które zapewniają spójność zestawów funkcji i wrażenia użytkownika na różnych platformach sprzętowych i wirtualnych. Podstawowe funkcje obejmują:

  • Ochronę przed atakami Command and Control (sieci botnet) od brzegu sieci firmowej do chmury włącznie: obejmuje monitorowanie ruchu połączeń C&C od L3 do L7, a także wykrywanie podejrzanego ruchu DGA (domain generation algorithms) dla nowych rodzin malware, spersonalizowane listy dostępu oraz obsługę tunelowania DNS, aby w pełni zabezpieczyć działanie sieci.

  • W pełni wydajną zaporę centrum danych nowej generacji z rozszerzonymi funkcjami zabezpieczeń (seria X): zaawansowane funkcje obejmują analizę danych opartą na zasadach, szczegółową kontrolę protokołu IPv6 i obsługę transmisji multicast z ochroną dowolnego ruchu i aktywności, w tym monitorowania usług terminalowych.

  • Elastyczne konfiguracje, które pomagają wzmocnić zarządzanie zasadami: ulepszone, elastyczne konfiguracje ułatwiają pracę administratora dzięki zagregowanemu zarządzaniu politykami, a także zmniejszają złożoność i obciążenie dzięki importowaniu / eksportowaniu reguł zasad oraz możliwości automatycznego konfigurowania uwierzytelnionych użytkowników.

  • Konsolidację bezpieczeństwa z mocą wirtualizacji: oprócz aktualizacji systemu operacyjnego do rodziny CloudEdge wprowadzany jest nowy model: VM08. Ten model i wszystkie urządzenia wirtualne mogą teraz korzystać z solidnych funkcji zabezpieczeń, jak w modelach sprzętowych.
    Administratorzy zyskują też uproszczone, usprawnione zarządzanie i operacje na tym środowisku.

  • Zmiana kształtu sieci korporacyjnej: w przypadku przedsiębiorstw, które muszą przejść na IPv6, aktualizacje zapewniają bezproblemowe przejście. Ponieważ pula nieprzydzielonych adresów IPv4 wyczerpuje się, przejście na IPv6 jest nieuniknione. Nowe funkcje, w tym obsługa ramek Jumbo, ISATAP, Webauth i AAA, a także tryb twin-mode, zawarte w tym uaktualnieniu dodatkowo pomogą firmom przejść transformację biznesową w dłuższym okresie czasu.

Więcej informacji

Więcej informacji na temat pełnego zestawu funkcji Hillstone StoneOS można znaleźć na stronie producenta: https://www.hillstonenet.com/hillstone-stoneos-5-5r8/

Zapraszamy również na najbliższe webinarium Hillstone Networks, poświęcone nowe odsłonie StoneOS, które odbędzie  się 9 grudnia br. o godz. 15:00

Link do rejestracji: https://hillstonenet.us13.list-manage.com/track/click?u=40a955f3fc14a06edf41df912&id=fa815e3250&e=ddb6228722

Informacje o Hillstone Networks

Rozwiązania Hillstone Networks w zakresie bezpieczeństwa sieci korporacyjnych i zarządzania ryzykiem zapewniają widoczność, inteligencję i ochronę, aby zapewnić przedsiębiorstwom kompleksowy przegląd, dokładne zrozumienie i szybkie działanie przeciwko zagrożeniom cybernetycznym. Uznane przez czołowych analityków i cieszące się zaufaniem globalnych klientów, rozwiązania Hillstone obejmują całą sieć przedsiębiorstwa od brzegu do chmury, jednocześnie obniżając całkowity koszt posiadania. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.hillstonenet.com.

_________________________________

Zapraszam do kontaktu

Marceli Matczak
Security / SDN Business Development Manager

+48 785 051 978
marceli.matczak@s4e.pl