Firma Kemp ogłosiła wprowadzenie telemetrii sieciowej z równoważeniem obciążenia jako kluczowej funkcji w rodzinie produktów LoadMaster. Dostawcy aplikacji chcą być w stanie zrozumieć, jak ich klienci doświadczają usług oferowanych przez LoadMaster i móc ocenić to doświadczenie w złożonych konfiguracjach sieci.

LoadMaster odgrywa centralną rolę w zapewnianiu pozytywnego doświadczenia aplikacji klientom uzyskującym dostęp do aplikacji hostowanych za nim. Podczas gdy LoadMaster oferuje tradycyjne narzędzia telemetryczne, takie jak dostęp do informacji systemowych przez SNMP (Simple Network Management Protocol) i przechwytywanie pakietów pobieranych przez Loadmaster, niektórzy klienci zażądali możliwości eksportowania całego strumienia ruchu aplikacji przez jeden z portów sieciowych w celu centralnego gromadzenia i analizy.

Dzięki dodaniu telemetrii sieciowej za pośrednictwem sondy Flowmon Probe w LoadMaster, firma Kemp udostępnia teraz swoim klientom LoadMaster funkcje sondy (Flowmon Probe) i kolektora (Flowmon Collector), aby zaspokoić te potrzeby.


LoadMaster + Flowmon = Potężna telemetria nowoczesnej sieci

 

Co to jest telemetria sieci?

Telemetria sieciowa to dane statystyczne generowane na podstawie analizy ruchu w Twojej sieci. Wielu z nas jest już zaznajomionych z danymi sieciowymi, do których mamy dostęp za pośrednictwem obiektów. Należą do nich SNMP (Simple Network Management Protocol) i narzędzia do przechwytywania pakietów (takie jak WireShark). Wykorzystanie obu może dostarczyć wielu szczegółowych informacji o Twojej sieci.

Problemy wynikają z „wielu” i „szczegółowych” fragmentów powyższego stwierdzenia. Analiza wszystkich tych szczegółowych danych jest czasochłonna i wymaga dużej ilości miejsca na dane. Z drugiej strony, dane telemetryczne współczesnej sieci są generowane w oparciu o podstawowe transfery danych wyekstrahowane z pakietów. Z ruchu wyciągany jest sam temat komunikacji (zawartości pakietów nie są zapisywane). Te statystyki przedstawiają dane o przepływie w sieci, które można traktować jak listę rozmów telefonicznych. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, kto komunikuje się z kim, kiedy, jak długo i jak często.

Do czego służy sonda Flowmon?

Flowmon Probe w LoadMaster bada ruch przepływający przez LoadMaster i wyodrębnia dane, takie jak adresy IP, wolumeny danych, czas, porty i protokoły, wraz z pomiarami opóźnień i danymi warstwy aplikacji dla różnych protokołów.

Gdy przychodzi żądanie od klienta do serwera, sonda zagląda do nagłówka pakietu i tworzy rekord przepływu. Rekord przepływu zawiera informacje o źródłowych i docelowych adresach IP i portach, numerze protokołu, liczbie bajtów i pakietów oraz wszystkie inne informacje z warstwy 3 i 4. Indywidualna komunikacja sieciowa danych jest identyfikowana przez źródłowe i docelowe adresy IP, porty i numer protokołu.

Gdy serwer odpowiada klientowi, adresy IP i porty w nagłówku pakietu są odwracane i tworzony jest kolejny rekord przepływu. Kolejne pakiety z tymi samymi atrybutami aktualizują wcześniej utworzone rekordy przepływu (np .: liczba bajtów, czas trwania komunikacji). Po zakończeniu komunikacji rekordy przepływu są następnie eksportowane do dalszej analizy.

Dlaczego sonda Flowmon pojawia się w LoadMaster?

Telemetria sieciowa w LoadMaster poprawia zarówno wgląd w wydajność i bezpieczeństwo sieci, jak i zdolność reagowania na potrzeby klientów i problemy z bezpieczeństwem, zanim staną się przyczyną rzeczywistych kłopotów. Ma to zastosowanie niezależnie od tego, czy masz już sieciowe urządzenie telemetryczne w swojej sieci, czy nie:

 • Telemetria sieciowa LoadMaster dostarcza dane z istniejącego węzła w sieci (tj. LoadMaster), który zapewnia wiedzę specyficzną dla aplikacji bez dodatkowych kosztów.
 • W przypadku istniejącej sieci z obsługą telemetrii dodanie LoadMaster z telemetrią sieci zapewnia dodatkowy inteligentny punkt triangulacji bez dodatkowych kosztów.

Do czego służy kolektor Flowmon?

Kemp Flowmon Collector, jak pokazano powyżej, można w pełni dostosować do zakresu zastosowań LoadMaster. Dostępne są połączone pulpity nawigacyjne opisujące ogólny przepływ ruchu przez LoadMaster oraz pulpity nawigacyjne specyficzne dla usług wirtualnych, które koncentrują się na określonych aplikacjach. Kolektor otwiera zupełnie nowy wymiar praktycznych informacji:

 • Wykrywaj anomalie, takie jak brak odpowiedzi usług i zgłaszaj alerty.
 • Oszacuj zaszyfrowany ruch, aby uprościć egzekwowanie zasad bezpieczeństwa.
 • Zidentyfikuj użytkowników używających najwięcej pasma, aby zaoszczędzić budżet na infrastrukturze.
 • Monitoruj opóźnienia aplikacji SaaS, takich jak Office 365, Salesforce i Google Apps.
 • Śledź wrażenia użytkownika, identyfikuj wąskie gardła i koryguj problemy z opóźnieniami.
 • Uzyskaj raport na temat degradacji usług, które mogą mieć wpływ na operacje o znaczeniu krytycznym.
 • Śledź dane historyczne, aby poznać trendy i podejmować proaktywne decyzje.
 • Zapewnij znaczący wgląd między platformami w środowiskach hybrydowych.

Od czego zacząć?

Pobierz wersję próbną LoadMaster i zainstaluj ją (lub zaktualizuj do wersji LMOS 7.2.53 lub nowszej).

 1. Otwórz menu Telemetria sieci.
 2. Pobierz wersję próbną Flowmon Collector. Po pobraniu Collectora możesz także pobrać skrypt LoadMaster Dashboards for Collector.
 3. Zainstaluj Flowmon Collector (pełna instrukcja instalacji jest zawarta w pliku do pobrania).
 4. Skonfiguruj LoadMaster, aby eksportował dane do zainstalowanego modułu Collector na stronie interfejsu użytkownika telemetrii sieci.
 5. Zapoznaj się z dokumentacją skryptu LoadMaster Dashboards for Collector, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować i uruchomić skrypt w celu utworzenia pulpitów nawigacyjnych specyficznych dla LoadMaster w aplikacji Collector.

Treść oryginalnego artykułu: https://kemptechnologies.com/blog/kemp-loadmaster-network-telemetry/

Zapoznaj się z technicznym instruktażem Kemp: https://youtu.be/ZfIPXbiHIaI

Informacja prasowa "Kemp dodaje ulepszoną telemetrię sieci do systemu równoważenia obciążenia"

Uzyskaj bezpłatną ocenę swojej sieci od Kemp

.....................................................................................

Zainteresowały Cię rozwiązania Kemp / Flowmon ?
Zapraszam do kontaktu

Marceli Matczak
Security / SDN Business Development Manager

+48 785 051 978
marceli.matczak@s4e.pl