Firma Kemp ogłosiła, że przenosi doświadczenie pracy z aplikacjami (AX) na wyższy poziom, łącząc funkcje monitorowania i diagnostyki wydajności sieci (NPMD) z linii produktów Flowmon z systemem równoważenia obciążenia LoadMaster. Wszystkie systemy równoważenia obciążenia Kemp zawierają teraz natywne możliwości eksportu przepływu sieci, które zapewniają doskonałą przejrzystość stanu i wydajności sieci. Dogłębne monitorowanie sieci i przydatne informacje pomagają administratorom  szybko rozwiązywać problemy w całym łańcuchu dostarczania aplikacji

Przy zwiększonej złożoności dzisiejszej infrastruktury aplikacji, ukształtowanej przez przetwarzanie brzegowe i chmurę, wiedza o sieci jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym bezpieczne, zdrowe i dobrze działające środowisko aplikacji. Dzięki ulepszonym statystykom telemetrii sieciowej i dodatkowej wizualizacji zapewnianej przez Kemp Flowmon Collector, klienci mogą wskazać pierwotną przyczynę pojawiających się problemów i łatwo określić, czy są one spowodowane przez aplikację, czy przez sieć. Obejmuje to szczegółowe i przydatne w działaniu informacje o sieci, które wykrywają problemy na ich wczesnym etapie przed eskalacją lub awarią.

„Zapewniamy widoczność sieci, której wcześniej brakowało” - powiedział Masahiro Sato, CTO w SEGA. „W rezultacie możemy łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej zidentyfikować przyczyny problemów z siecią. Rozwiązanie pozwala nam również zaprojektować odpowiednią przepustowość naszej sieci ”.

„Łącząc te dwie uzupełniające się technologie, nasi klienci mają największą możliwą szansę na dostarczenie użytkownikom zawsze aktywnych aplikacji” - powiedział Jason Dover, wiceprezes ds. strategii produktowej firmy Kemp. „Równoważenie obciążenia stanowi niezbędny element infrastruktury do optymalizacji działania aplikacji. Rozszerzenie jego wglądu w ruch sieciowy umożliwia specjalistom IT na dogłębną analizę wydajności aplikacji i proaktywne monitorowanie przepustowości w całym łańcuchu dostarczania aplikacji ”.

Sieć jako wiarygodne źródło danych telemetrycznych

Sercem ulepszonej telemetrii sieci jest integracja silnika widoczności sieci Flowmon z modułami równoważenia obciążenia LoadMaster jako komponent standardowy. Dzięki temu firma Kemp może zbierać dane telemetryczne o całym ruchu sieciowym przechodzącym przez LoadMaster i eksportować je do Kemp Flowmon Collector w celu analizy i wizualizacji. Wykorzystując sieć i uprzywilejowaną pozycję modułu równoważenia obciążenia, klienci uzyskują dostęp do jednego,  wiarygodnego źródła informacji, które pomaga proaktywnie zapewnić dostarczanie krytycznych aplikacji biznesowych w najbardziej zoptymalizowany sposób, niezależnie od tego, czy są one zlokalizowane lokalnie, czy w chmurze.

Oprócz pełnego zestawu funkcji NPMD, Kemp Flowmon Collector wprowadza narzędzia do wykrywania i reagowania w sieci (NDR) do wykrywania zagrożeń dnia zerowego, automatycznej analizy pakietów i dogłębnego monitorowania wydajności aplikacji.

Wykorzystując telemetrię sieciową z Kemp Flowmon Collector, użytkownicy mogą:

  • Uzyskać wgląd w cały łańcuch dostarczania wartości aplikacji, aby zidentyfikować wąskie gardła, błędne konfiguracje i potencjalne problemy z bezpieczeństwem.
  • Monitorować doświadczenie użytkownika i wykorzystanie sieci przez całą dobę, aby przewidywać i proaktywnie dostosowywać się do skoków zużycia, nasycenia łącza, itp.
  • Zidentyfikować główną przyczynę nowych problemów z aplikacjami, siecią i bezpieczeństwem, korzystając z jednego, wiarygodnego źródła informacji o aplikacji.
  • Poprawić widoczność wydajności i bezpieczeństwa sieci, a także możliwość reagowania na potrzeby klientów i sytuacji związanych z bezpieczeństwem, zanim staną się problemem.


Przeczytaj również  artykuł "Pierwsze kroki z telemetrią sieciową w Kemp LoadMaster"

Zapoznaj się z technicznym instruktażem Kemp: https://youtu.be/ZfIPXbiHIaI

Dowiedz się więcej  o telemetrii sieci i skorzystaj z możliwości jej przetestowania.

Zapoznaj się z krótką broszurą w języku polskim nt. telemetrii w sieci

Uzyskaj bezpłatną ocenę swojej sieci od Kemp

Pobierz wersję próbną LoadMaster

Oryginalna treść artykułu: https://kemptechnologies.com/news/kemp-adds-enhanced-network-telemetry-load-balancer/

Zapoznaj się z nagranym webinarium "Enhanced Application Monitoring and Troubleshooting with Network Telemetry on LoadMaster", wprowadzającym do tematyki telemetrii w Kemp load balancer: https://youtu.be/Orht8iZ68BA

 

Zaproszenie na polskojęzyczny webinar Kemp 15 kwietnia br. o godz. 10:00

Link do rejestracji: https://www2.flowmon.com/webinar-pl-wyzwania-wspolczesnego-loadbalancingu

Tym razem omówimy główne wyzwania stojące przed administratorami aplikacji zarówno przy wyborze rozwiązania, wdrożeniu jak i utrzymaniu. Zostaną omówione najistotniejsze zagadnienia nie tylko dla osób wkraczających w świat Load Balancerów, ale przede wszystkim dla tych, którzy znają poniższe wyzwania z własnego doświadczenia:

  • Cena i licencjonowanie
  • Niezbędna wiedza ekspercka
  • Heterogeniczna infrastruktura
  • Serwery się nudzą, a użytkownicy narzekają

.....................................................................................

Zainteresowały Cię rozwiązania Kemp / Flowmon ?
Zapraszam do kontaktu

Marceli Matczak
Security / SDN Business Development Manager

+48 785 051 978
marceli.matczak@s4e.pl