Zanim świat wywrócił się do góry nogami w 2020 roku, branża cyberbezpieczeństwa zaczęła przechodzić przez nowy etap innowacji - wykorzystując przełomową technologię, aby odpowiednio chronić konsumentów przed ewoluującymi zagrożeniami. Najbardziej obiecującymi technologiami  były sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML). W 2019 roku AI i ML zaczęły wprowadzać rewolucję we wszystkich branżach, a cyberbezpieczeństwo było jedną z nich. Kiedy przeszliśmy przez pandemię 2020 roku, stało się jasne, że algorytmy samouczące się i inteligentne maszyny znacząco wpłynęły na technologię, której używamy w ciągłej walce ze złymi aktorami. Chociaż świat i środowisko pracy mogły się zmienić, jedno się nie zmieniło, a mianowicie fakt, że sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe są kluczowymi elementami w walce z cyberatakami.

Dlaczego?

Technologie AI i ML, które okazują się być zmianą paradygmatu, po prostu usprawniają automatyzację cyberbezpieczeństwa. W jaki sposób? Wiele rutynowych i powtarzalnych zadań jest inteligentnie zaprojektowanych i wbudowanych w poradniki (tzw. playbooks). Poradniki zawierają reguły dotyczące przepływów pracy, które można zainicjować po wyzwoleniu zdarzenia lub dostępu do danych. Podobnie jak programy komputerowe, poradniki pozwalają użytkownikom tworzyć złożone struktury i logikę procesu w zależności od wymagań i pożądanych wyników. Mikrosilniki oparte na sztucznej inteligencji lub ML mogą być również ładowane dynamicznie podczas różnych faz przepływu pracy, aby pomóc w wyszukiwaniu zagrożeń, wzbogaceniu dowodów kryminalistycznych, poprawić dokładność wykrywania, zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów, zautomatyzować wystawianie zgłoszeń i usprawnić przepływy pracy związane z reagowaniem na incydenty. Odciąża to personel SOC, analityków danych i administratorów od żmudnych i rutynowych zadań oraz pozwala im skupić się na rozwiązywaniu zagrożeń i innych krytycznych działaniach biznesowych.

Bądź gotów słuchając klientów!

Podczas gdy nowa technologia i przyjęcie nowej metodologii mogą być powolne w przedsiębiorstwie, nie ma to już miejsca w przypadku bezpieczeństwa cybernetycznego. Dyrektorzy generalni rozumieją teraz, że silne zabezpieczenia mają kluczowe znaczenie dla ich sukcesu. Jest to szczególnie widoczne w 24 rocznym globalnym badaniu CEO PwC w 2021 r. Gdy poproszono ich o uszeregowanie zagrożeń, jakie widzą dla stałego wzrostu ich organizacji, zagrożenia cybernetyczne zajęły drugie miejsce na liście, ale zostały pokonane przez problem nr 1 związany z pandemią i kryzysem zdrowotnym. To  odczucie jest również odzwierciedlone w wynikach ankiety przeprowadzonej wśród 850 specjalistów IT przez firmę konsultingową Cap Gemini. Wyniki pokazały, że 75% ankietowanych uważa, że ​​sztuczna inteligencja umożliwiła ich organizacji szybsze reagowanie na zagrożenia, a 69% uważa, że ​​sztuczna inteligencja stała się niezbędnym narzędziem w walce z cyberzagrożeniami.

Patrząc w przyszłość, my i zachęcamy do tego innych, będziemy nadal koncentrować się na badaniach, rozwoju i integracji sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Nasi klienci wezwali branżę do zaspokojenia ich potrzeb. Potrzeby te obejmują zapobieganie zagrożeniom, ich wykrywanie i łagodzenie, tak aby klienci mieli jak najwięcej narzędzi, które są zarówno szybkie, jak i dokładne w przypadku cyberataków. Bezpieczeństwo jest teraz priorytetem - szczerze mówiąc, od bardzo dawna nie było tak postrzegane. W Hillstone naprawdę wierzymy, że sztuczna inteligencja jest narzędziem, na które wszyscy czekaliśmy, a po 25 latach w końcu zapewni nam przewagę w walce z cyberprzestepcami w 2021 roku. Nadszedł czas, kiedy jesteśmy gotowi.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu, w jaki Hillstone integruje sztuczną inteligencję w naszym stosie rozwiązań, pobierz opracowanie na temat AI Driven Threat Defense: The Next Frontier in Cyber ​​Security.

Hillstone Networks został uznany przez firmę Gartner drugi rok z rzędu jako wybór klientów w zakresie zapór sieciowych: https://www.s4e.pl/2021/04/16/drugi-rok-z-rzedu-firma-hillstone-networks-uznana-przez-firme-gartner-za-wybor-klientow-w-zakresie-zapor-sieciowych/

Pobierz raport, aby dowiedzieć się, dlaczego Hillstone się wyróżnia!

 

Oryginalna treść artykułu: https://www.hillstonenet.com/blog/the-future-of-cyber-security-ai/

Firma Gartner nie promuje żadnego dostawcy, produktu ani usługi przedstawionych w jej publikacjach badawczych i nie zaleca użytkownikom technologii wybierania tylko tych dostawców, którzy mają najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie organizacji badawczej firmy Gartner i nie należy ich interpretować jako stwierdzenia faktów. Firma Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, w odniesieniu do tych badań, w tym wszelkich gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

__________________________________________________

Zainteresowały Cię rozwiązania Hillstone?
Zapraszam do kontaktu

Marceli Matczak
Security / SDN Business Development Manager

+48 785 051 978
marceli.matczak@s4e.pl