Ekosystem Commvault zostaje rozszerzony o nową integrację dla urządzeń z serii Dell PowerProtect DD – nową generację Data Domain.

 

Firma Dell Technologies to jeden z wielu cenionych partnerów Commvault.

Jako lider w zakresie ochrony i bezpieczeństwa danych, firma Commvault docenia współpracę partnerską z liderami w branży, w tym z firmą Dell Technologies. Wspólnie jesteśmy zaangażowani w projektowanie, integrowanie i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które będą spełniać potrzeby naszych klientów.

Otwarty i skalowalny ekosystem stanowi fundament dla ponad 100 000 organizacji, które polegają na rozwiązaniach Commvault.

Sanjay Mirchandani, CEO Commvault wyjaśnia to prostymi słowami:

„Integracja musi być wbudowana, a nie «dokręcana»”. Ta filozofia przekłada się na bezproblemową współpracę rozwiązań Commvault z innymi technologiami.

 

Nowa integracja pomiędzy Commvault i PowerProtect DD zapewnia natychmiastową wartość dodaną dla klientów PowerProtect DD:

  • Uproszczona konfiguracja z wykorzystaniem integracji opartej na natywnym interfejsie API.
  • Poprawa zabezpieczeń.
  • Klienci mogą wykorzystywać istniejące plany ochrony danych bez tworzenia nowych pełnych kopii zapasowych.

 

Integracja Commvault i PowerProtect DD wprowadza uproszczoną integracją opartą na natywnym interfejsie API. Ta nowa zdolność umożliwia klientom bezpośrednią integrację z istniejącymi systemami PowerProtect DD bez potrzeby instalacji wtyczek BoostFS. W ten sposób znacznie redukuje się złożoność i czas wdrożenia rozwiązania w celu ochrony danych klientów.

Klienci Commvault mogą nadal wykorzystywać istniejące polityki ochrony danych i nie muszą tworzyć nowych, pełnych kopii zapasowych lub martwić się o wzrost rozmiarów kopii zapasowych dzięki nowym integracjom opartym na interfejsie API.

Skorzystanie z tej nowej funkcji jest proste: wystarczy dodać nową jednostkę pamięci masowej DD Boost z odpowiednimi poświadczeniami w Commvault Command Center.

W przeszłości rozwiązania Commvault obsługiwały systemy PowerProtect DD jako repozytoria, ale wymagały one konfiguracji do postaci systemów CIFS (Common Internet File System) lub NFS (Network File System). Nowa integracja zwiększa bezpieczeństwo kopii zapasowych z natywnym szyfrowaniem i bezpośrednimi transferami danych bez instalacji systemu plików CIFS lub NFS w urządzeniu, co przekłada się na redukcję powierzchni ataku w przypadku zagrożeń ze strony oprogramowania ransomware.

Klienci wykorzystujący system Security Enhanced Linux (SELinux) również będą mogli skorzystać natywnie z tych nowych integracji.

Posiadanie niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań z zakresu kopii zapasowych ma kluczowe znaczenie w kontekście ochrony danych firmowych przed zagrożeniami cybernetycznymi. Z radością dołączymy do ekosystemu DD Boost i będziemy nadal rozwijać inne możliwości, aby wspierać tę integrację jeszcze bardziej w przyszłości. Dla organizacji szukających zaawansowanego połączenia narzędzi w celu ochrony swoich danych: firmy Commvault i Dell Technologies oferują kompleksowe rozwiązanie spełniające wszystkie potrzeby!

(AUTOR: THOMAS BRYANT | 31 MAJA 2023 r.)

 

Zachęcamy do zapisu na listę S4E Commvault - Dell PowerProtect DD
W najbliższym czasie planujemy wydanie polskiego opracowania ebook’a
„ Dell PowerProtect DD Series Appliances and Commvault Integration”
Stay Tuned!

Wyrażam zgodę na używanie przez S4E S.A., ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, w celu przekazywania informacji związanych z promocjami oraz usługami świadczonymi przez S4E S.A zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800). W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że: Administratorem danych osobowych jest S4E S.A., ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa. Po wyrażeniu zgody Państwa dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych do chwili wycofania zgody przez właściciela danych. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, poza tymi które są upoważnione na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych ich poprawiania, przenoszenia oraz prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Posiada Pani/Pan także prawo do bycia zapomnianym. Dane kontaktowe: e-mail: krk@s4e.pl, administrator_rodo@s4e.pl, tel: +48 12 296 45 45