Firma Hillstone Networks wprowadziła na rynek nową generację urządzeń NGFW serii A. Szybka, skuteczna, wydajna i gotowa na przyszłość seria A oparta jest na zupełnie nowej architekturze sprzętowej, charakteryzującej się wiodącą w branży wydajnością warstwy aplikacji, kompaktowymi rozmiarami z portami o dużej gęstości, rozszerzonymi opcjami pamięci masowej, zaawansowaną ochroną przed zagrożeniami. W fazie 1 dostępne są dwa modele urządzeń desktop i sześć modeli do montażu w szafie. Modele desktop z serii A uzupełniają istniejące platformy Hillstone NGFW, aby zaspokoić więcej scenariuszy biznesowych. Modele z serii A do montażu w szafie są konkurencyjne na rynku dzięki zaawansowanej wydajności i znakomitym możliwościom rozbudowy.

Najważniejsze cechy serii A:

Platforma sprzętowa o wysokiej wydajności

Przyszłościowa seria A ma kompaktową obudowę i potężną podstawę obliczeniową, która zapewnia doskonałą wydajność warstwy aplikacji, spełniając rzeczywiste potrzeby w zakresie bezpieczeństwa sieci. Ponadto platforma sprzętowa serii A oferuje przyjazne opcje oprogramowania do integracji z innymi firmami, aby w razie potrzeby obsługiwać dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Wszystkie modele do montażu w szafie zapewniają wentylację z przodu i z tyłu, co zapewnia najlepsze odprowadzanie ciepła.

Doskonałe możliwości dostępu i rozszerzenie pamięci

Hillstone serii A  oferuje wysoką gęstość portów we / wy, umożliwiając NGFW działanie jako przełącznik lub router w razie potrzeby, obniżając koszty wdrażania i zarządzania. Gniazda rozszerzeń są dostępne dla wielu modeli z serii A, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność. Porty bypass w większości modeli z serii A pozwalają zapewnić ciągłość biznesową. Wszystkie modele, w tym wersje desktop, zawierają wbudowaną pamięć 8 GB i opcję rozszerzenia dla bardzo dużej pamięci na dysku twardym do 2 TB, zapewniając dłuższy czas przechowywania logów, głębszą analizę, bogatsze raporty i lepszą widoczność.

Zaawansowane wykrywanie i ochrona zagrożeń

NGFW Hillstone A-Series zawiera pełen arsenał mechanizmów zapewniających wykrywanie i ochronę w czasie rzeczywistym w całym spektrum ataków sieciowych i złośliwego oprogramowania. Seria A obejmuje ochronę przed spamem i kontrolą botnetów C&C, a także IPS, reputacją adresów IP, filtrowaniem adresów URL, skaner antywirusowy i posiada opcję piaskownicy w chmurze. Wbudowany mechanizm wykrywania zagrożeń i analizy danych koordynuje wszystkie mechanizmy bezpieczeństwa, aby radykalnie zwiększyć wydajność. przy jednoczesnym zmniejszeniu opóźnień w sieci.

Inteligentne i wydajne działanie polityk bezpieczeństwa

Hillstone serii A  obejmuje inteligentne zarządzanie i działanie w całym cyklu życia polityk, od wdrożenia do zarządzania, optymalizacji i eksploatacji. System oferuje automatyczne wdrażanie zasad użytkownika przy użyciu dynamicznej autoryzacji RADIUS. Zarządzanie zasadami jest znacznie bardziej wydajne dzięki grupowaniu zasad na podstawie wymagań biznesowych. Ponadto zasady można agregować, aby zestaw zasad działał jak pojedyncza zasada. Innowacyjny asystent zasad analizuje wzorce ruchu i zaleca ulepszone zasady w celu szybszego i łatwiejszego uruchamiania nowych usług. Działanie zasad jest bardziej wydajne i precyzyjne dzięki analizie liczby trafień i kontrolom nadmiarowości zasad.

Polskojęzyczna ulotka dla Hillstone serii A: Hillstone_A-Series_V5.5R8_PL

Seria A będzie dostępna wraz z dotychczasową serią E, w odróżnieniu od której posiada moduł ochrony przed spamem i w przyszłości będzie dodatkowo wyposażona w możliwości wykorzystania mechanizmów sztucznej inteligencji z chmury. Seria T inteligentnych firewalli  NGFW nadal będzie dostępna na rynku, jako rozwiązanie z fizycznym modułem AI (on premise, w urządzeniu). Urządzenia serii A obsługują najnowsza wersję systemu StoneOS firmy Hillstone Networks.

StoneOS 5.5R8  zawiera ponad sto krytycznych aktualizacji zapewniających najbardziej wszechstronne, inteligentne, niezawodne i łatwe w użyciu rozwiązanie zabezpieczające dostępne dla przedsiębiorstw, które chcą dziś chronić wszystkie punkty wejścia do sieci firmowej.

Więcej informacji na temat pełnego zestawu funkcji Hillstone StoneOS można znaleźć na stronie producenta: https://www.hillstonenet.com/hillstone-stoneos-5-5r8/

Polecamy cykl polskojęzycznych artykułów poświęconych nowym możliwościom StoneOS 5.5R8 w różnych seriach NGFW od Hillstone:

Hillstone Networks wprowadza aktualizację systemu operacyjnego bezpieczeństwa sieci StoneOS

Hillstone VSYS: konsolidacja bezpieczeństwa z użyciem wirtualizacji

Ochrona przed sieciami botnet C&C od brzegu sieci do chmury

Hillstone serii X: W pełni wydajna zapora centrum danych nowej generacji z rozszerzonymi funkcjami bezpieczeństwa

Elastyczne konfiguracje do zarządzania politykami bezpieczeństwa w zaporach sieciowych Hillstone

Hillstone oferuje elastyczne opcje bezpiecznej pracy zdalnej

Kluczowe zalety filtrowania adresów URL wg Hillstone Networks

Dlaczego potrzebujesz ochrony przed spamem na swoim NGFW

 

Informacje o Hillstone Networks

Rozwiązania Hillstone Networks w zakresie bezpieczeństwa sieci korporacyjnych i zarządzania ryzykiem zapewniają widoczność, inteligencję i ochronę, aby zapewnić przedsiębiorstwom kompleksowy przegląd, dokładne zrozumienie i szybkie działanie przeciwko zagrożeniom cybernetycznym. Uznane przez czołowych analityków i cieszące się zaufaniem globalnych klientów, rozwiązania Hillstone obejmują całą sieć przedsiębiorstwa od brzegu do chmury, jednocześnie obniżając całkowity koszt posiadania. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.hillstonenet.com.

______________________________________

Zainteresowały Cię rozwiązania Hillstone?
Zapraszam do kontaktu

Marceli Matczak
Security / SDN Business Development Manager

+48 785 051 978
marceli.matczak@s4e.pl